O produkcie

Nasz produkt przygotowujemy z wosku pszczelego oraz wielu olejów roślinnych. Wege? Jak najbardziej! :)

Niekrem, to z jednej strony produkt, z drugiej zaś idea. To właśnie ona jest nośnikiem podejmowanych przez nas inicjatyw oraz rozwiązań, dzięki którym poczujecie się lepiej:). Sądzimy, że warte wspomnienia są tutaj podstawowe składniki, które są bazą dotychczasowych produktów , a w krótkiej przyszłości powołają do życia kolejne. Swoją drogą, Niekrem w wersji arganowej już zdobywa serca naturalnie zakręconych użytkowników. Następne wcielenia Niekremu to tylko kwestia czasu.

Wosk pszczeli i masło shea, czyli trochę o fundamentach

Wosk pszczeli jest najważniejszym składnikiem. Pochodzi tylko z niewielkich pasiek, w których wszystkie pszczoły są równoprawnymi członkami rodzin:) Ekstrahowany w temperaturze poniżej 60°C wykazuje silne działanie bakteriostatyczne oraz przyspiesza procesy gojenia. Niekrem w 8,6% składa się z wosku pszczelego, przez co po wchłonięciu się pozostałych składników pozostawia na skórze nietłusty i niebrudzący filtr ochronny. 

Masło shea stanowi obecnie największy udział w Niekremie. Potrzebne do uzyskania właściwej konsystencji. Dobry składnik ale można lepiej. Cały czas pracujemy nad recepturą, która zastąpi masło shea tłuszczem lokalnym. Ponieważ Shea odpowiada za 2/3 śladu węglowego naszego mazidła, zastąpienie jej innym składnikiem jest na liście priorytetów. Oczywiście zostaniecie poinformowani o powodzeniu tej misji :) Rzecz jasna, zamiennik również będzie pochodzenia naturalnego.

Niekrem, czyli rzecz o tym, dlaczego to nie jest krem.

Produkcja kosmetyków wymaga m.in. stosowania dostarczanych przez wyspecjalizowane podmioty certyfikowanych składników. W Niekremie, wszystkie - poza jednym składnikiem posiadają certyfikaty. Ten jeden składnik jest kluczowy. Chodzi rzecz jasna o wosk pszczeli. Wspomniane wcześniej podmioty mogą go nam dostarczyć, natomiast pojawia się tutaj główny powód, dla którego po prostu tego nie robimy. Taki wosk jest sterylizowany. Natomiast wosk pszczeli, który kupujemy od zaprzyjaźnionych pasiek, pochodzi prosto od pszczół. To naprawdę robi różnicę. Naturalny wosk pszczeli i zawarty w nim propolis są fundamentem Niekremu. Tylko dlatego zawartość naszych słoików nigdy nie będzie kremem. 

No dobra, skoro taki naturalny, to jak go przechowywać?

Jedynym konserwantem jest wosk pszczeli, dlatego produkt należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w temperaturze do 20 stopni Celsjusza.  Po sześciu miesiącach zdroworozsądkowo należy włożyć go do kompostownika, lub wyrzucić. Po prostu. Co istotne, słoik po umyciu z powodzeniem można ponownie wykorzystać.

Ale że jesteście „Zero waste”?

Tak. Nad całym projektem unosi się duch kultury zero/less waste. Opakowanie przesyłki, którą zaprojektowałem ogranicza do minimum korzystanie z plastiku i folii. Papier z jakiego korzystam nie jest bielony. W każdej możliwej sytuacji korzystamy ze szkła zamiast plastiku.

Małą częścią tej całej historii jestem też ja. Jestem pozytywnie zakręconym wegetarianinem, który razem z rodziną wprowadza w czyn kolejne elementy kultury zero waste. Mogę się pochwalić, że nasza 4-osobowa rodzina produkuje miesięcznie nie więcej niż 3 litry śmieci zmieszanych. Najwięcej do zrobienia mamy z plastikiem, 30, a czasami nawet 50 litrów miesięcznie to dużo za dużo. Wiedzę o tym, jak jeść i żyć ograniczając konsumpcjonizm czerpię z książek oraz Internetu. Przede wszystkim jednak czerpię ją od tych, którzy żyją w zgodzie z Matką Naturą znacznie dłużej niż ja. Niekrem oraz cała przemiana, jaka wydarzyła się w moim życiu od jego stworzenia to próba spłacenia długu wobec Natury. 

Jeśli czujesz tę historię oraz moje podejściu do poruszonych tu kwestii, po prostu przyłącz się i sprawdź, czy również możesz być jej częścią.

Nota prawna, czyli rzecz o naszej transparentności

Prezentowane tu treści przeznaczone są wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Nie są to porady medyczne, zdrowotne i nie mogą być tak rozumiane ani interpretowane jako takie. Nie sprzedajemy produktów leczniczych, a prezentowane tu informacje odnoszące się do kwestii zdrowotnych nie mogą zastąpić specjalistycznych porad medycznych. W przypadku problemów zdrowotnych, zalecamy każdorazowo konsultację ze specjalistą w zakresie medycyny.

Test alergiczny, czyli co warto wiedzieć

Niekrem jest produktem kolekcjonerskim, jeśli jednak zdecydujesz się go użyć na skórę powinnaś/ powinieneś przeprowadzić test alergiczny. Reakcja uczuleniowa może wystąpić na któryś obecnych w składzie olejków eterycznych. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość Niekremu. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) Niekrem można stosować w kontakcie z naszą skórą.

Środki ostrożności, czyli czego nie robić

Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami. Trzymać z dala od dzieci, nie należy stosować w okresie ciąży i u dzieci poniżej 3 lat. Wyżej wymienione właściwości zostały zamieszczone w celach informacyjnych i nie stanowią w żaden sposób porad i zaleceń medycznych wydawanych przez lekarza. Przy stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem, który jest uprawniony do zapewnienia najbardziej odpowiedniego leczenia terapeutycznego. Pamiętaj proszę, że produktu nie należy stosować na uszkodzony naskórek, czy otwarte rany.

Alergeny

  • Vitellaria Paradoxa (Shea) seed butter – masło shea,
  • Bee Wax – wosk pszczeli [zawiera propolis],
  • Linseed Oil – olej lniany,
  • Ribes nigrum – olej z czarnej porzeczki,
  • Oleum Eucalypti – olej eukaliptusowy,
  • Sunflower Oil – olej słonecznikowy,
  • Calendula officinalis L. – nagietek lekarski.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl