O produkcie

Nasz produkt przygotowujemy z wosku pszczelego oraz wielu olejów roślinnych. Wege? Jak najbardziej! :)

Niekrem, to z jednej strony produkt, z drugiej zaś idea. To właśnie ona jest nośnikiem podejmowanych przez nas inicjatyw oraz rozwiązań, dzięki którym poczujecie się lepiej:). Sądzimy, że warte wspomnienia są tutaj podstawowe składniki, które są bazą dotychczasowych produktów , a w krótkiej przyszłości powołają do życia kolejne. Swoją drogą, Niekrem w wersji arganowej już zdobywa serca naturalnie zakręconych użytkowników. Następne wcielenia Niekremu to tylko kwestia czasu.

Wosk pszczeli i masło shea, czyli trochę o fundamentach

Wosk pszczeli jest najważniejszym składnikiem. Pochodzi tylko z niewielkich pasiek, w których wszystkie pszczoły są równoprawnymi członkami rodzin:) Ekstrahowany w temperaturze poniżej 60°C wykazuje silne działanie bakteriostatyczne oraz przyspiesza procesy gojenia. Niekrem w 8,6% składa się z wosku pszczelego, przez co po wchłonięciu się pozostałych składników pozostawia na skórze nietłusty i niebrudzący filtr ochronny. 

Masło shea stanowi obecnie największy udział w Niekremie. Potrzebne do uzyskania właściwej konsystencji. Dobry składnik ale można lepiej. Cały czas pracujemy nad recepturą, która zastąpi masło shea tłuszczem lokalnym. Ponieważ Shea odpowiada za 2/3 śladu węglowego naszego mazidła, zastąpienie jej innym składnikiem jest na liście priorytetów. Oczywiście zostaniecie poinformowani o powodzeniu tej misji :) Rzecz jasna, zamiennik również będzie pochodzenia naturalnego

No dobra, skoro taki naturalny, to jak go przechowywać?

Jedynym konserwantem jest wosk pszczeli, dlatego produkt należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w temperaturze do 20 stopni Celsjusza.  Po trzech miesiącach zdroworozsądkowo należy włożyć go do kompostownika, lub wyrzucić. Po prostu. Co istotne, słoik po umyciu z powodzeniem można ponownie wykorzystać.

Ale że jesteście „Zero waste”?

Tak. Nad całym projektem unosi się duch kultury zero/less waste. Opakowanie przesyłki, którą zaprojektowałem ogranicza do minimum korzystanie z plastiku i folii. Papier z jakiego korzystam nie jest bielony. W każdej możliwej sytuacji korzystamy ze szkła zamiast plastiku.

Małą częścią tej całej historii jestem też ja. Jestem pozytywnie zakręconym wegetarianinem, który razem z rodziną wprowadza w czyn kolejne elementy kultury zero waste. Mogę się pochwalić, że w ostatnich miesiącach zredukowałem ilość produkowanych przez nas śmieci o ⅔. Wiedzę o tym, jak jeść i żyć ograniczając konsumpcjonizm czerpię z książek oraz Internetu. Przede wszystkim jednak czerpię ją od tych, którzy żyją w zgodzie z Matką Naturą znacznie dłużej niż ja. Niekrem oraz cała przemiana, jaka wydarzyła się w moim życiu od jego stworzenia to próba spłacenia długu wobec Natury. 

Jeśli czujesz tę historię oraz moje podejściu do poruszonych tu kwestii, po prostu przyłącz się i sprawdź, czy również możesz być jej częścią.

Nota prawna, czyli rzecz o naszej transparentności

Prezentowane tu treści przeznaczone są wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Nie są to porady medyczne, zdrowotne i nie mogą być tak rozumiane ani interpretowane jako takie. Nie sprzedajemy produktów leczniczych, a prezentowane tu informacje odnoszące się do kwestii zdrowotnych nie mogą zastąpić specjalistycznych porad medycznych. W przypadku problemów zdrowotnych, zalecamy każdorazowo konsultację ze specjalistą w zakresie medycyny.

Test alergiczny, czyli co warto wiedzieć

Niekrem jest produktem kolekcjonerskim, jeśli jednak zdecydujesz się go użyć na skórę powinnaś/ powinieneś przeprowadzić test alergiczny. Reakcja uczuleniowa może wystąpić na któryś obecnych w składzie olejków eterycznych. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość Niekremu. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) Niekrem można stosować w kontakcie z naszą skórą.

Środki ostrożności, czyli czego nie robić

Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami. Trzymać z dala od dzieci, nie należy stosować w okresie ciąży i u dzieci poniżej 3 lat. Wyżej wymienione właściwości zostały zamieszczone w celach informacyjnych i nie stanowią w żaden sposób porad i zaleceń medycznych wydawanych przez lekarza. Przy stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem, który jest uprawniony do zapewnienia najbardziej odpowiedniego leczenia terapeutycznego. Pamiętaj proszę, że produktu nie należy stosować na uszkodzony naskórek, czy otwarte rany.

Alergeny

  • Vitellaria Paradoxa (Shea) seed butter – masło shea,
  • Bee Wax – wosk pszczeli [zawiera propolis],
  • Linseed Oil – olej lniany,
  • Arctium Lappa Root Extract – olej z korzenia łopianu,
  • Oleum Eucalypti – olej eukaliptusowy,
  • Sunflower Oil – olej słonecznikowy,
  • Calendula officinalis L. – nagietek lekarski.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl